Hľadať

Sieťky na okná

Sieťky na okná sú veľkým pomocníkom v boji proti otravným muchám, včelám či komárom. Siete na okná boli predtým nevzhľadné a zašednuté, zatiaľ čo dnes si môžete zaobstarať moderné a skutočne pekné riešenia, ktoré nenarušia vzhľad domu, bytu či interiéru.

Siete proti hmyzu je možné nainštalovať do klasických i strešných okien.

Sieťky na okná na mieru

Sietí proti hmyzu na okná je niekoľko typov pre rôzne druhy okien. Niektoré z nich sa zaobídu aj bez vŕtania do rámov.

Pre moderné okná máme v ponuke ľahko demontovateľné sieťky na plastové okná, pre staršie okná ponúkame siete proti hmyzu do okien s pružinovými kolíkmi, prípadne obrtlíkmi, ktoré vyžadujú vŕtanie do okna. Pre časté používanie a takmer neviditeľné skladovanie odporúčame rolovacie siete proti hmyzu, ktoré je možné jednoducho skryť k okraju okna, keď sa sieť nepoužíva.

Sieťky na okná bez vŕtania do rámu - okenné siete proti hmyzu s inštaláciou otočnými klipmi - TYP C

Pre okná bez odkvapnice alebo do atypických okien je ideálna sieťka na okno typu C. Jej pevný hliníkový rám sa dá ľahko vzhľadovo prispôsobiť oknám – môže byť v imitácii dreva, potiahnutý renolitovou fóliou alebo v akejkoľvek farbe RAL.

Montáž okennej siete typu C prebieha pomocou otočných klipov a nevyžaduje vŕtanie ani žiadne iné zásahy do rámu okna.

Sieťky na okná s vŕtaním do rámu - siete do starších okien proti hmyzu s obrtlíkmi - TYP E

Pre okná s odkvapnicou a staršie typy okien sa hodia okenné siete typu E. Tento typ siete je potrebné navŕtať pomocou obrtlíkov alebo pružinových kolíkov do okenného rámu. Jednotlivé modely sa medzi sebou líšia prevedením, veľkosťou a tvarom.

Rám siete je vyrobený z pevného hliníka. Vzhľad siete môže imitovať drevo, alebo si môžete vybrať z RAL farieb.

Sieťky na okná s drobným zásahom do rámu - rolovacie siete proti hmyzu - TYP F10, G10

Ponúkame aj rolovacie siete proti hmyzu, ktoré vyžadujú iba drobný zásah do okennej konštrukcie. Perfektne sa hodí pre dvojkrídlové okná a do balkónových dverí. Rolovacie sieťky môžete podľa potreby vyrolovať alebo zastaviť v ľubovoľnej polohe.

Naše posuvné siete proti hmyzu sa líšia osou rolovania: typ F10 môžete vyrolovať a zastaviť v ľubovoľnej horizontálnej polohe a typ G10 naopak vo vertikálnej.

Zhrňovacie sieťky proti hmyzu sa umiestňujú do ostenia alebo na rám okna. Ich montáž vyžaduje drobné zásahy do okenného rámu. Ťažšia montáž je však vykompenzovaná jednoduchým rolovacím mechanizmom. Rolovacie siete vám umožnia pohodlný prístup na parapet, kedykoľvek ho potrebujete.

Sieťku na okno si môžete zvoliť v akej farbe sa vám hodí k miestnosti alebo fasáde domu. Bohatý vzorkovník farieb umožní, aby si vybral aj ten najnáročnejší zákazník. Pevný hliníkový rám môže byť vyvedený v imitácii dreva. Samozrejmosťou sú aj neštandardné prevedenie a rozmery. Sieťky na okná je možné skutočne vyrobiť na mieru vašim požiadavkám.